کودک – طفل روزنامه مطبوعات تیتر امروز روزنامه ها

کودک – طفل: روزنامه مطبوعات تیتر امروز روزنامه ها

گت بلاگز اخبار اجتماعی زیاد کردن آمار زنان سرپرست خانوار ، راهکاری جهت برطرف ایراد وارد بر ازدواج فرزندخوانده با سرپرست

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده راجع به ایرادات مطرح شده است اطراف ازدواج فرزندخوانده با سرپرست گفت: لایحه‌ای در دولت جهت از بین بردن تبصره ماده 26 قانو

زیاد کردن آمار زنان سرپرست خانوار ، راهکاری جهت برطرف ایراد وارد بر ازدواج فرزندخوانده با سرپرست

راهکاری جهت برطرف ایراد وارد بر ازدواج فرزندخوانده با سرپرست/ زیاد کردن آمار زنان سرپرست خانوار

عبارات مهم : قانون

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده راجع به ایرادات مطرح شده است اطراف ازدواج فرزندخوانده با سرپرست گفت: لایحه ای در دولت جهت از بین بردن تبصره ماده 26 قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست در دست اقدام است و به مراحل نهایی رسیده هست. با از بین بردن تبصره مذکور، این مسئله هم با توجه به انتقادات جدی که به آن مطرح بود، حل می شود.

ایسنا نوشت: شهیندخت مولاوردی در حاشیه ضیافت افطار شیرخوارگاه آمنه راجع به کارها انجام شده است در زمینه حمایت از زنان سرپرست خانوار گفت: جهت توانمندسازی زنان سرپرست خانوار برنامه های متنوعی را از مسیرهای متفاوت پیگیری می کنیم، البته وظیفه ذاتی در این باره نداریم و متولیان دیگری هستند که برنامه های موثری در این زمینه دارند.

زیاد کردن آمار زنان سرپرست خانوار ، راهکاری جهت برطرف ایراد وارد بر ازدواج فرزندخوانده با سرپرست

وی افزود: معاونت زنان باب ماموریتی که جهت هماهنگی و هم افزایی بین بخشی دارد طرح های متعددی را در دستورکار دارد. اکنون در چارچوب شورای اجتماعی کشور طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار را ارائه دادیم و امید است به زودی اعتبار درخواستی با اولویت 15 استان اول تخصیص یابد. در این طرح توانمندسازی اقتصادی مدنظر است.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه از ابتدای دولت یازدهم طرح پایلوتی را در شهر ری اجرا کردیم که فازهای مختلفی داشت و چون موفق بود مبتنی بر آن طرح جامع را ارائه دادیم که از توانمندسازی شروع می شود و تا کارآفرینی ادامه پیدا می کند گفت: یکی از بندهای ماده 80 برنامه توسعه به توانمندسازی زنان سرپرست خانوار تخصیص داده شده است یافته و معاونت زنان ملزم شده است است با همکاری وزارت رفاه برنامه ای را تدوین کند که مقدمات آن فراهم شده است و امیدواریم برنامه اثربخشی را داشته باشیم که باید تا آخر برنامه ششم توسعه به اجرا درآمده باشد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده راجع به ایرادات مطرح شده است اطراف ازدواج فرزندخوانده با سرپرست گفت: لایحه‌ای در دولت جهت از بین بردن تبصره ماده 26 قانو

مولاوردی در پاسخ به اینکه آیا سیاست شما جهت توانمندسازی زنان صرفا حمایت مالی است؟ ادامه داد: سیاست بر این است که برنامه ها صرفا حمایتی نباشند. اکنون برنامه دیگری که در دستورکار دولت واقع شده است است نظام بیمه چندلایه هست. لایه اول، لایه کمک است ولی در لایه های بعدی سمت و سوی توانمندسازی مدنظر است و فاز های بعدی به کارآفرینی می رسد. تلاش می کنیم یک شبکه ای از همکاری ها را داشته باشیم.

افزایش آمار زنان سرپرست خانوار/ راهکاری جهت برطرف ایراد وارد بر ازدواج فرزندخوانده با سرپرست

وی به ارائه آمارهایی از زنان سرپرست خانوار پرداخت و عنوان کرد: طبق برآورد سرشماری عمومی در سال 90، شمار زنان سرپرست خانوار دومیلیون و پانصد هزار نفر بود که حتما زیاد کردن پیدا کرده هست. شاید اکنون حدود سه میلیون و پانصد هزار نفر باشد. البته در حال دریافت اطلاعات و آمارهای تازه هستیم.

زیاد کردن آمار زنان سرپرست خانوار ، راهکاری جهت برطرف ایراد وارد بر ازدواج فرزندخوانده با سرپرست

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده راجع به ایرادات وارد بر ازدواج فرزندخوانده با سرپرست و آخر برطرف آن گفت: لایحه ای در دولت جهت از بین بردن تبصره ماده 26 قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست در دست اقدام است و به مراحل نهایی رسیده هست. با از بین بردن تبصره مذکور این مسئله هم با توجه به انتقادات جدی که به آن مطرح بود، حل می شود.

مولاوردی ادامه داد: این لایحه در کمیسیون اجتماعی دولت تصویب شده است ولی هنوز در دولت به تصویب نرسیده هست. راهکار این است که به قانون سابق که در آن اشاره ای به ازدواج فرزندخوانده با سرپرست نشده بود برگردد و عنوان مسکوت باشد.

واژه های کلیدی: قانون | ازدواج | برنامه | حمایت از کودکان | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs